פינוי ומיחזור קרטון

divider-color

איסוף קרטון מקרטוניות

קרטון הוא מוצר מאוד שימושי וחברות רבות עוטפות את מוצריהם בו או הופכות אותו למוצר משל עצמו .

מיחזור קרטון הוא יעיל מאוד וחסכוני מכיוון שפינוי קרטון לכלי עצירה כמו קרטוניה או מכולת דחס מצמצם נפח במכולת האשפה והמפעל, העסק אינו משלם את הטמנת הקרטון ובכך חוסך המון כסף.

פינוי קרטון למיחזור בישראל מתקדם מאוד, היום ניתן לראות שרוב העסקים : סופרים, מפעלים, רשויות. משתמשים בשירותי פינוי קרטון עם כלי עצירה המיועדים לפינוי קרטון לפני מיחזור.

הפרדה במקור של אריזות קרטון מאפשרת למפעל לקבל תקציבים מתאגיד האריזות "תמיר" על כל כלי עצירה ייעודי למיחזור אריזות קרטון משטח המפעל.חברת גל מיחזור מבצעת עבור לקוחות עסקיים, פרטיים וציבוריים פינוי ומיחזור קרטון באופן מהיר, נוח ואמין.

חברתנו דואגת לכל התהליך מאלף ועד תו, החל באיסוף והובלה, דרך מיון ועיבוד, ועד לניצול ומיחזור.

על מנת לספק מענה פרקטי, יעיל ומשתלם אנו לומדים את צרכי הלקוח מבחינת נפח פסולת הקרטון, שטח ייעודי ופנוי בחצר, אופי הפעילות במקום, דרישות ייחודיות, סוגיות של עלות וכדומה.

בהתאם לכך אנו מציעים את האיסוף מבית העסק בצורת קרטוניה, מכולת דחס ו/או מכבש.

כבישת קרטון


title part 2פינוי ומיחזור קרטון ממפעלים  

divider-color

מכולת דחס 24 קוב לפינוי קרטון

קרטון הוא מוצר מאוד ידידתי וחברות רבות אורזות את מוצריהם בקרטון עקב כך נוצר פסולת קרטון במפעל.

לכל מפעל יש פסולת קרטון בכמות כזו או אחרת וניתן לבצע פינוי קרטון במגוון נוח של כלי אצירה המוצבים במפעל כגון : מכולות , מכולות דחס, מכבשים וקרטוניות.

המאפשר פינוי קרטון נוח לפי כמות הייצור פסולת הקרטון. שירות פינוי קרטון ממפעלים בגל מיחזור נותן דגש רב על שירות מהיר אשר חשוב מאוד כדי לא לייצר את הקרטון למטרד המפריע בשטח המפעל .

חברתנו נותנת שירותי פינוי קרטון ל: רשויות, מפעלים ועסקים. כל הקרטון מגיע למפעל ברשות גל מיחזור שם הוא נכבש לצורכי המשך תהליך מיחזור הקרטון.


title part 2פינוי ומיחזור קרטון - אזור שאלות ותשובות

divider-color

מדוע חשוב לפנות קרטון?

ראשית פינוי קרטון מאוד חשוב להוזלת עליות ההטמנה, בנוסף בפעלים ניתן לקבל מימון מסוים על כלי עצירה המיועדים לפינוי ומיחזור הקרטון. היום ניתן לראות מגמה של רשויות אשר אינן מרשות או מציבות כלי עצירה לקרטון המחייבות את בעל העסק לבצע הפרדה במקור של אריזות הקרטון.
 בין אם מדובר במרכז מסחרי, מכולת, סופרמרקט, מפעל או כל בית עסק אחר, מיחזור קרטון ופינויו לחברה אשר מעבירה אותו למפעלי מיחזור כמו "גל מיחזור" חשובה לסביבה ומונעת הטמנה מיותרת.

מה הקשר בין מיחזור קרטון לאיכות הסביבה? 

קרטון ומוצרי נייר נוספים מהווים שליש מנפח הפסולת בישראל ורבע ממשקלה, ומכאן שחשוב לקדם מיחזור קרטון התורם לאיכות הסביבה במספר רבדים. בעיקר, מיחזור קרטון מונע את הצורך בהטמנה התופסת שטחים נרחבים ויקרי ערך במדינתו הקטנה, הוא מונע זיהום חמור של האוויר כתוצאה משריפה לא חוקית של פסולת, וכמו כן חוסך בעלויות למשק ובפגיעה בסביבה הקשורות בתהליכי הפקת הקרטון.

מהו מכבש?

מכבש הוא אמצעי דחיסה המתאים לבתי עסק, מרכזי קניות, מפעלים ועוד – המייצרים כמויות גדולות של קרטון. המכבש יוצר קוביות דחוסות שאנו אוספים באמצעות משאית מנוף. בדומה לבחירת קרטוניה או מכולת דחס, אנו עוזרים ללקוח להבין האם מכבש הוא הבחירה הנכונה והמשתלמת ביותר עבורו.

מה אומר החוק על פינוי ומיחזור קרטון? 

על פי סעיף 26 לחוק האריזות, חלה חובת פינוי קרטון ואריזות נוספות שהצטברו בחצר בית העסק. יתרה מכך, מפעל מייצר פסולת אריזות קרטון מקבל תקצבי עידוד מתאגיד "תמיר" על כל כלי עצירה למיחזור פסולת אריזות קרטון, פלסטיק, מתכת.
חשוב לדעת שרק קבלנים מורשים מטעם "תמיר" כמו חברתנו רשאים לספק את שירותי הפינוי לצורך קבלת עידוד כספי מהתאגיד "תמיר". למעשה חברתנו בונה "סל אקולוגי" לכל לקוח אשר מספק את כל פתרונות הפסולת הכוללות פינוי פסולת קרטון ודיווחים שוטפים ללקוח ולתאגיד "תמיר" כחלק מהשירות.
ראוי להדגיש כי קבלנים מורשים מבצעים פינוי ומיחזור קרטון באופן יעיל, אחראי ומבוקר תחת פיקוח בסטנדרטים גבוהים, ולכן מעניקים לבעל העסק שקט תעשייתי. בדרך זו אתם נמנעים מבעיות מול הרשויות, חוסכים אי נעימויות וקנסות מיותרים, נהנים מסדר וניקיון בחצר, ועומדים בוודאות בהוראות החוק והתקנות.

כיצד נקבעות עלויות השירות? 

יש שני פרמטרים עיקריים המשפיעים על העלות. ראשית, קיים המחיר החודשי של שכירות על כלי האצירה עבור פינוי קרטון,  כך שישנו הבדל בין שכירת קרטוניה, מכולת דחס ו/או מכבש. שנית, המחיר נקבע בהתאם לתדירות האיסוף כאשר ניתן לבחור באיסוף חודשי, איסוף דו חודשי, איסוף שבועי וכן הלאה. ככל שתדירות הפינויים גבוהה יותר, כך עולה במקביל התשלום החודשי.

מהי קרטוניה? 

קרטוניה היא כלוב ברזל סגור וייעודי לצורך פינוי קרטון, אשר בו מניחים עובדי בית העסק את הפסולת. את הקרטוניות אוספת משאית דחס בעל מערכת מכאנית הדוחסת את הקרטונים ומביאה אותם היישר אל תחנת המעבר שלנו.

מהי מכולת דחס?

זוהי מכולה בנפח 12 או 24 קוב עם מערכת מכאנית מובנית לדחיסה. בעת החיבור של מכולת הדחס לחשמל ניתן להכניס אליה קרטונים ובלחיצת כפתור לבצע דחיסה. למכולה כזו יש כמה יתרונות עבור הלקוח: היא חוסכת בזמן ובכוח אדם הנדרשים לדחיסה של הקרטונים באופן ידני, וכמו כן מאריכה את פרק הזמן עד לאיסוף על ידי המשאית, ומקטינה את הסיכון להצטברות יתר של פסולת.

לשאלות ותשבות נוספות