פינוי פסולת

divider-color

משאית רמ-סע עם מכולה 32 קוב

פינוי פסולת הוא אתגר המקפל בחובו היבטים חוקיים, כלכליים וסביבתיים. גל מיחזור, כחברה בעלת ותק של כ-15 שנה בתחום, מבינה היטב את מכלול השיקולים הכרוכים בהתקשרות עם קבלנים לפינוי פסולת.

אנו מציעים ללקוחותינו העסקיים והפרטיים שירות חוקי, מהימן, אמין ובטיחותי.

חשוב לא פחות, גל מיחזור הינה קבלן פינוי פסולת בעל רישיון עסק לטיפול בפסולת על שלל מרכיבי התהליך – איסוף, מיון, הובלה, עיבוד, ניצול, מיחזור והפעלת תחנת מעבר.

פינוי פסולת עם חברת גל מיחזור נעשה באופן אחראי ומבוקר, תחת סטנדרטים בלתי מתפשרים של פיקוח מקצועי. ברשותנו ציוד מתקדם, מגוון מכולות וכלי אצירה, צי משאיות (כולל שירותי רמ-סע) וכמובן הון אנושי המבוסס על צוות מיומן ומנוסה.

כל זאת בכדי לבצע בעבורכם פינוי פסולת יעיל תוך הימנעות מקנסות מיותרים ועמידה מובטחת בהוראות החוק והתקנות.

אנו מציעים סל שירותים אקולוגי אשר נתפר לדרישותיו ומידותיו של הלקוח, על בסיס סקר פסולת מקדים ולפי ההוראות המחמירות ביותר של הגופים המפקחים (בראשם המשרד להגנת הסביבה והרשות המקומית).

מכון התקנים הישראלי חברת ת.מ.י.ר
המשרד להגנת הסביבה אקומיוניטי

title part 2title part 1

divider-color
 

פינוי פסולת למפעלים

בכל הנוגע למפעלים, מפעל מייצר מחויב על פי חוק לא רק לפנות את הפסולת אלא גם למחזר את הפסולת ע”י קבלן מורשה מטעם “תמיר”.

גל מיחזור הינה קבלן מורשה מטעם “תמיר” ומספקת מענה מקיף לפינוי פסולת לתעשיינים בענפים שונים. כולל דיווח לשם קבלת תגמול מטעם תאגיד "תמיר" המבוצע על ידנו כחלק מהשירות ללקוח.

אנו מתמחים בפינוי פסולת מסוגים שונים ומציעים מניפת פתרונות הכוללת מיחזור פסולת להמשך תהליכי ייצור, הטמנה ועוד.

 
לפרטים על התגמול שבית העסק זכאי לקבל מתאגיד תמיר
 

title part 2סוגי המכולות לפינוי פסולת

divider-color

מכולות לפנוי פסולת ושירותי רמ-סע

שירותי רמ-סע בחברת גל מיחזור כוללים הצבת מכולות ופינוי הפסולת לאתר מורשה או לחלופין לאתר המיחזור שבבעלותנו. פינוי לאתר המיחזור מוזיל את העלויות ומהווה פתרון מצוין לכל סוג פסולת.

גל מיחזור מעמידה לרשות הלקוח מכולות המותאמות לסוגי פסולת רבים. הפינוי במכולות נתפר לצרכי הלקוח וסוג הפסולת, תוך חתירה לכדי מענה עבור מגוון רחב מאוד של צרכים בתחום המבוקש. בין אם מדובר על לקוח עסקי ובין אם לקוח פרטי.

ברשותנו מכולות בנפחים שונים וביניהן מכולות פתוחות, מכולות סגורות, דחסניות ועוד. אנו מאפשרים הוספת התאמות רלוונטיות לרבות מעצרות, משפכים, ניקוזים ועוד. המכולות מתאימות למרבית סוגי הפסולת לרבות פסולת בניין, פסולת תעשייתית, פסולת גזם, פסולת רטובה, פסולת מעורבת וכדומה.

פינוי פסולת מהמכולות נעשה על ידי צי המשאיות של חברת גל מיחזור.


 

מכולת דחס

מתאימה למפעלים גדולים כפתרון מרכזי לאשפה,
מכולה סגורה בעלת מערכת דחיסה הידראולית חשמלית הדוחסת את הפסולת (קרטון, ניילון וכד’)
ומצמצמת נפחים לשינוע יעיל יותר מכולת הדחס קיימת בנפחים של 25 מ”ק.
 
מכולת דחס 25 מ"ק  

דחסנית אשפה 

מתאימה למפעלים קטנים עד בינוניים כפתרון מרכזי לאשפה.
 מכולה סגורה בעלת מערכת דחיסה ניידת חשמלית הדוחסת את הפסולת (שקי ענק ( ביג בג ) , קרטון, ניילון וכדומה.).
הדחסנית מצמצמת נפחים לשינוע יעיל יותר, דחסנית האשפה קיימת בנפחים של 12-14 מ”ק.
אפשרות למתקן היפוך לעגלות פלסטיק.
דחסנית אשפה 12 מ"ק
 

מתקני מיחזור לאיסוף קרטון וניילון

מתקן איסוף לקרטון ( קרטונייה ) וניילון, הם מתקני מברזל המותקנים אצל הלקוח לאיסוף הקרטון \ ניילון  למיחזור.

המתקן מגיע בגדלים שונים לפי כמויות הפסולת במפעל . 

מתקני המיחזור מתאים בעיקר לבעלי עסק ש כמות הפסולת קטנה או מצומצמים במקום. 

רוצים לדעת עוד על פינוי ומיחזור קרטון  ?

מתקני מיחזור לקרטון ולניילון
 

32 מ"ק פתוחה

מתאימה לכמות פסולת גדולה,
משמשת בעיקר לשינוע פוסלת מאתר המיחזור לאתר ההטמנה
מכולה 32 קוב

12 מ"ק פתוחה

מתאימה בעיקר לקבלני פסולת, לפנוי פסולת בניין ופסולת תעשייתית
מכולה 12 קוב

8 מ"ק סגורה

מכולה זו ניתנת לנעילה, מתאימה בעיקר לפינוי פסולת ביתית ותעשייתית
מכולה 8 קוב
 

מכבש אנכי לכבישת באלות  ( קרטון / ניילון / ביג בג) 

מכבשי קרטון, מיועדים לכבישת קרטונים לחבילות המכונות "באלות" וצמצום נפחים.
מכבשים אילו משמשים להפרדה במקור של המון פסולות ונותן חיסכון משמעותי בעליות הפינוי למפעל המיחזור. 
מכבש קרטונים יעיל במיוחד עקב השטח המצומצם שהמכונה תופסת ויכולת שינוע קלה של ה"באלות" לאחסון לפני פינוי. 
 
   

title part 2פינוי פסולת - אזור שאלות ותשובות

divider-color

למה לבחור בגל מיחזור ?

גל מיחזור מספקת לכם לא רק פינוי פסולת אלא שקט נפשי. מזה כ-15 שנה שאנו מתמחים בפינוי פסולת ובטיפול בפסולת. החברה הינה קבלן פינוי פסולת בעל רישיון עסק ומחזיקה במגוון רחב של אישורים מצד הגופים המפקחים. הפינוי נעשה על פי ההנחיות המחמירות ביותר של המשרד להגנת הסביבה וכל גורם רלוונטי אחר (לרבות רשויות מקומיות).
לקוחותינו הרבים בוחרים בנו (פעם אחר פעם) בזכות השיטות הייחודיות והיעילות שלנו, הניתוח המקצועי של פינוי הפסולת הנעשה תוך התייחסות לשיקולי תקציב ולוחות זמנים, החשיבות שאנו מייחסים להיבטים של נגישות למשתמש, הצוות המיומן והציוד המתקדם והמשוכלל. לפניכם מענה אקולוגי המתכתב עם היבטים מסחריים וכלכליים.

אילו סוגי חומרים יכולה לדחוס מכולת דחס ?

מכולת דחס הינה מכולה המצוידת במנגנון הידראולי עם מפתח כניסה רחב מאוד. תודות לכך, היא מאפשרת לדחוס מגוון רחב של מוצרים כגון קרטון, נייר, ביגבג, ניילון ועוד.

איזו סוג מכולה צריך בשביל פינוי פסולת קרטון ?

היות שפסולת קרטון הינה פסולת בעלת נפח רב, מומלץ וכדאי להשתמש במכולת דחס שדוחסת את פסולת הקרטון. במידה שפסולת הקרטון שלכם כוללת כמויות קטנות של קרטון, ניתן להשתמש בכלובים ייעודיים.
לכמיות קטנות של קרטון מומלץ להישתמש כלובים

אילו מכולות מתאימות יותר פינוי פסולת בניין ?

על פי נתוני המשרד להגנת הסביבה, היקף פסולת הבנייה בישראל עומד על כ-7.5 מיליון טון בשנה. כ-3.6 מיליון טון פסולת בנייה וכ-3.9 מיליון טון עודפי עפר.
פסולת בניין מקושרת הן לקבלני בנייה ותשתיות והן למגזר הפרטי (משקי בית, משפצים, בעלי מקצוע קטנים וכדומה). מכיוון שפסולת בניין הינה פסולת כבדה מאוד, לא ניתן להשתמש במכולה גדולה מדי לפינוי הפסולת.
גל מיחזור צברה וותק רב וניסיון בהתמודדות עם פינוי פסולת בניין ואנו מציעים פתרון לסוגיה בדמות מכולות בנפח 12 מ"ק. ניסיוננו לימד אותנו כי זהו הפתרון האידאלי. בין היתר משום ששימוש במכולה זו לטובת פינוי פסולת בניין מאפשר להעמיס את הפסולת למכולה באופן ידני או עם ציוד מכני בצורה נוחה.
 

מהו סקר פסולת ?

סקר פסולת הוא שלב הכרחי ומקדים הכולל ייעוץ מקצועי לגבי פינוי פסולת עבור גוף עסקי, לקוח פרטי או רשות ציבורית. מטרתו הינה להבטיח ניהול מקצועי ופתרון הולם של פינוי פסולת על בסיס שורה של בדיקות ובניית אסטרטגיה.
הסקר מתחיל עם אפיון תמונת המצב הנוכחית – אילו כלי אצירה נמצאים בחצרי העסק או בשטח השיפוט של הרשות המקומית, מהו מצבם, מהו היקפם והאם הם עונים על הצרכים הרלבנטיים. לאחר מכן, הייעוץ המקצועי כולל את הרכבתה של תוכנית פינוי פסולת מפורטת עם התייחסות לנושאים שונים. לדוגמה, הצבת כלי אצירה חדשים, שינוי היקף כלי האצירה, שינוי סוג כלי האצירה, שימת דגש על נושאים של יעילות תפעולית, התייחסות להיבטי נגישות למשתמש, שמירה על נושאים וויזואליים וחזותיים, שילוב פתרונות של הפרדה במקור ועוד.
 

אני משפץ דירה/בית, האם תוכלו לסייע בפינוי פסולת ?

כמובן, גל מיחזור מתמחה מזה כ-15 שנה בפינוי הפסולת ונותנת מענה גם ללקוחות פרטיים, בדגש על מחיר אטרקטיבי, שירות מציון ושמירה על הסביבה. לגל מיחזור כל ההיתרים הנדרשים שיבטיחו כי תמנעו מקנסות מיותרים ו/או סנקציות מנהליות/פליליות. אנו מעניקים שקט נפשי גם ללקוח הפרטי המשפץ את דירתו או ביתו.

מהו תאגיד ת.מ.י.ר ?

"ת.מ.י.ר תאגיד מיחזור האריזות בישראל" הוא תאגיד ללא מטרת רווח אשר הוקם בכדי לאפשר ליצרנים ויבואני מוצרים ארוזים ואריזות שירות לקיים את החובות הנדרשים על פי החוק להסדרת הטיפול באריזות, התשע"א-2011‏ (הידוע כ"חוק האריזות").
 

מהו חוק האריזות ?

חוק האריזות – החוק להסדרת הטיפול באריזות, התשע"א-2011 – כשמו כן הוא. חוק להסדרת הטיפול באריזות בישראל. החוק קובע כי יבואנים או יצרנים של מוצרים ארוזים או של אריזות שירות, מחויבים לתהליכי מיחזור. זאת בהתאם ליעדים שהוגדרו בחוק ואשר משתנים בין חומרי האריזות השונים.
יבואנים ויצרנים מחויבים מכוח חוק האריזות לדווח (ברמה שנתית וחצי-שנתית) אודות המוצרים הארוזים או אריזות השירות שמכרו בישראל. בנוסף, החוק קובע כי קיום החובות יהיה תוך התקשרות עם חברה אשר קיבלה מהמשרד להגנת הסביבה "הכרה" (קרי, רישיון) לעסוק בתחום. יודגש כי החוק מגדיר סנקציות שונות על אי עמידה בתנאים שנקבעו לרבות קנסות ואף כתבי אישום.
 

אלו מכולות מתאימות לפינוי פסולת פלסטיק ממפעלים ?

המכולות המתאימות ביותר לריכוז ופינוי פסולת פלסטיק הינן מכולות 32 קו"ב אשר מסוגלות להכיל נפח רב של מוצרי פלסטיק. מכולה נוספת שעשויה להתאים, בעיקר לפלסטיק מסוג ניילון, היא מכולת דחס. מכולה זו יכולה לדחוס כמויות רבות של חומרים ובכך לייעל את פינוי הפסולת – הן כספית והן תפעולית.
   

אילו סוגי פסולת עוברים לתהליכי מיחזור והיכן המיחזור מתבצע ?

בחברת גל מיחזור, השואפת לעמוד בסטנדרטים בלתי מתפשרים של תעשייה אקולוגית ירוקה, כמעט כל סוגי הפסולת מועברים למיחזור. להלן סוגי הפסולת העיקריים לפי חלוקתם לקטגוריות בהתאם לתהליכי המיחזור השונים:
  • פסולת ביתית – פסולת אשר מכילה פסולת אורגנית מעורבת.
  • פסולת תעשייתית – פסולת יבשה אשר מקורה מהתעשייה ואשר מכילה חומרים כגון קרטון, פלסטיק, נייר ועוד.
  • פסולת בניין – פסולת יבשה אשר מכילה שברי בטון, ברזל ועפר.
סוגי הפסולת מפונים לאתרי מיחזור שונים בארץ אשר מאושרים לבצע מיחזור של סוג חומר הרלוונטי – בתהליכים שונים ועל בסיס שימוש בטכנולוגיות חדישות.
 

מהו טופס 4 בכל הנוגע לפינוי פסולת בניין ?

טופס 4 הוא אחד מהשלבים האחרונים בתהליך הבנייה ובמסגרתו הבונים מבקשים אישור לאכלס את הנכס על ידי חיבור הבית לתשתיות (חשמל, תקשורת, מים). על מנת לקבל טופס 4, יש להציג בין היתר אישור פינוי פסולת בניין בתהליך הבנייה.

איך בוחרים קבלן פינוי פסולת מקצועי?

קבלני פינוי פסולת מקצועיים, בחורים לפי מספר קריטריונים.
  • אישור הטמנה של מטמנה מאושרת
  • אישור רישיון עסק של קבלן פינוי פסולת מרשה
  • מחירים הוגנים
קבלני פינוי פסולת רבים מתחייבים לרוב על דברים שלא ניתן לקיים. דרשו אישורים ואסמכתאות של משרד להגנת הסביבה. כדי למנוע קנסות מיותרים.
לחברת גל מיחזור ישנן כל האשורים הדרושים ויותר.
ברשות חברתנו תחנת מעבר לפסולת יבשה המשמשת כתחנת מיחזור לפסולת.
אנו עומדים בכל התאים המחמירים של המשרד להגנת הסביבה והרשויות.
ובנוסף מחירי פינוי הפסולת מהזולים בשוק !

אילו פתרונות פינוי פסולת תעשייתית קיימים?

פינוי פסולת תעשייתית ניתן למצוא בעיקר בתעשייה והיא ברובה מיועדת למיחזור כך שהפתרונות לפינוי פסולת תעשייתית מאוד מגוונים.
ניתן לבצע הפרדה במקור לחומרים רבים, כגון : עץ, קרטון, מתכות ועוד שאר מוסיפות נפח ומשקל רב אשר ניתן למחזר.
פינוי פסולת תעשייתית נעשה באמצעות מכולות ומכולת דחס אשר יכולת לשמש כהפרדה במקור או כמכולות ריכוז פסולת במפעל.

מה המומחיות של חברות לפינוי אשפה?

חברות לפינוי אשפה רבות מציגות יתרונות שונים הן בשירות והן במחיר.
מומחיות של חברת גל מיחזור היא גיוון שירות ומחיר, אשר מתבטא ב"סל אקולוגי" שלם אשר מותאם במיוחד ללקוח בכל הנוגע בפינוי אשפה ומיחזור פסולת.
חברתנו מטפלת בסוגים רבים של פסולת : פסולת תעשייתית, פסולת בניין, פסולת ברזל, פסולת גזם, פסולת עץ, פסולת קרטון, פסולת פלסטיק ועוד.
בנוסף ברשותנו משאיות רבות ומגוון סוגים אשר נותנים מענה מלא מרשויות מקומיות ועד מפעלים תעשייתיים גדולים. בשירותי צי משאיות הרמ-סע כלי אצירה רבים " מכולות " אשר מוצבות בחצר הלקוח לצורך ריכוז כל הפסולת.

איזו מידת מכולת פסולת בניין צריך בזמן שיפוץ?

מכולות פסולת בניין נמדדות לפי קוב, אז הנפחים הנפוצות הן 8 קוב ו12 קוב.
הגודל מכולת פסולת בניין הוא גובה של מטר וחצי תלוי בסוג המכולה. מכולות אילו מיועדות לשפיכת פסולת בניין בצורה נוחה ובטוחה כך שאין צורך במלגזה או מנוף.
קבלני פסולת בניין רבים מציגים מצג שווא ומשווקים מכולות קטנות כ12 קוב וכך "מוזילים" את המחירים. יש להיזהר ולהתקשר רק עם חברה כמו גל מיחזור המאושרת לטפל בכל פסולת יבשה לרבות פסולת בניין.

איך נקבע המחיר של מכולת אשפה להשכרה?

קבלני אשפה רבים משכרים מכולת אשפה, לצורכי אחסנה, ושימוש ממושך במכולה.
מחירי מכולת אשפה נמדד לפי גודל המכולה, שימוש במכולת אשפה, ומשך השכרה.
מכולות אשפה מגיעות בגדלים רבים : 8 קוב, 12 קוב, 32 קוב ו40 קוב.
חברות רבות משכירות מכולות כאשר תדירות הפינויים נמוכה והחברות מעוניינות שמכולת האשפה תישאר בשטח במפעל.
 

לשאלות ותשבות נוספות